«Багато людей радше викинуть застарілу техніку, ніж поремонтують, тому близько 80% всіх товарів, що зламалися у перші пів року після купівлі, опиняються на звалищі», — розповідає Юрій Лінник, засновник компанії «КІЙСЕРВІС» — супермаркету запчастин для побутової техніки.

Дійсно, прилади ламаються через певний час, адже їхні запчастини мають обмежений термін експлуатації. Ба більше, існує проблема «планованого застарівання», коли виробники роблять товар таким, щоб він із часом став непридатним чи немодним. Це вигідно для виробників, адже таким чином можна збільшити кількість продажів нових моделей. А ми з вами, із впевненістю у тому, що така доля спіткає більшість приладів, просто викидаємо зламане.

Однак такий підхід посилює проблему надмірного споживання ресурсів у світі та збільшує кількість електронних відходів. За даними моніторингу ООН, до кінця 2023 року людство виробить 61.3 млн тонн е-відходів — це вага близько 123 будівель Бурдж-Халіфа чи аж 215 000 літаків «Мрія».

При цьому під час вироблення нової одиниці техніки 90% вхідних матеріалів стають відходами, а старі прилади можливо переробити тільки на 12,5%.

До того ж в Україні існує проблема з переробленням електронних та побутових приладів. У більшості міст відповідних центрів немає, ба більше — не організовано вивіз старої техніки до центрів перероблення, що вже існують, тому зазвичай прилади просто йдуть у смітник.

Це призводить до двох негативних наслідків:

  1. небезпечні речовини, що містяться у компонентах обладнання, отруюють воду, ґрунт та атмосферу;
  2. викидання техніки також не дає використати цінні матеріали (срібло, золото, мідь, залізо, скло, алюміній) як вторинну сировину. Наприклад, за даними Університету ООН, щороку у смітті опиняється 300 тонн золота — це близько 11% річного світового видобутку.

Варто не забувати, що російське вторгнення вкрай негативно вплинуло на екологічну ситуацію в Україні, тому ми маємо уважніше ставитись до власної техніки, щоб менше забруднювати навколишнє середовище.

Як продовжити життя побутової техніки?

  • Уважно читайте і дотримуйтесь правил експлуатації. Не перевантажуйте техніку.
  • Намагайтесь слідкувати за відключеннями електроенергії. Якщо у вашому місті відключають світло чітко за графіком — розрахуйте ваш час так, щоб пральна машина працювала саме у ті години, коли є електроенергія.
  • Намагайтесь прати за невисоких температур, адже це економить електроенергію. Ви можете не хвилюватись за ефективність дії порошку чи кондиціонеру: сучасні засоби дозволяють досягти гарного результату і за низької температури води.
  • Доглядайте за технікою за допомогою спеціальної хімії.
  • Якщо під час роботи техніки ви почули сторонні або нетипові звуки, намагайтесь далі не використовувати прилад, а викликати майстра для діагностики або ремонту.
  • Не забувайте про технічне обслуговування — воно може виявити проблему до того, як прилад перестане працювати.

«Побутова техніка — це те, до чого ми усі звикли, і те, що полегшує наше життя. І частіше за все ми цього не помічаємо, тому що все сприймається як належне», — каже Юрій Лінник. — Однак ремонт побутових приладів — це одна зі складових концепції усвідомленого споживання і турботи про екологію, яка до того ж може зекономити ваші кошти. Тому якщо техніка перестала працювати — зверніться у сервісний центр «КІЙСЕРВІС».

Спеціалісти магазину завжди раді проконсультувати вас і допомогти вибрати оригінальні чи рідкісні запчастини для техніки. Усі деталі «КІЙСЕРВІС» мають гарантію, адже виготовляються на італійському виробництві з 60-річною історією. Водночас майстри онлайн-магазину мають понад 12 років досвіду, що суттєво скорочує і прискорює час виконання ремонтних робіт.

«КІЙСЕРВІС» прагне допомагати більшій кількості українців, які хочуть продовжити життя своєї техніки. Саме тому сервісний центр пропонує охочим майстрам із ремонту побутової техніки використовувати свій простір для роботи. За спостереженням компанії, понад 10 майстрів щодня приходять до коворкінгу компанії, адже тут є всі необхідні інструменти й запчастини в наявності чи під замовлення.

«Вчасне сервісне обслуговування може позбавити тих неприємних моментів, коли домашній помічник виходить з ладу і його треба терміново ремонтувати. І обслуговування, і ремонт ми виконаємо у короткі терміни, але треба розуміти, що все ж таки вчасний догляд і заміна потрібних деталей — ось те усвідомлене та дбайливе споживання, до якого ми, сподіваємось, скоро прийдемо», — каже Юрій Лінник, засновник компанії «КІЙСЕРВІС».

Ви можете вибрати деталі європейської якості й звернутись до досвідчених майстрів на сайті онлайн-магазину «КІЙСЕРВІС» або за адресами у Києві: вул. Парково-Сирецька (колишня вул. Тимофія Шамрила), 17 та вул. Братиславська 52.

«КІЙСЕРВІС» — з нами буде працювати все!